קבלן רשום בישראל הוא ללא ספק בעל יתרונות רבים בענף הבנייה. כל מי שאינם בעלי רישום של קבלן רשום ברש/ם הקבלנים אינם נהנים מזכויות רבות שיש עבור מי שכן נחשבים קבלן רשום ועל כך במאמר שלפניכם.
מהם היתרונות של קבלן רשום בישראל?
קבלן רשום אשר נרשם ברשם הקבלנים נהנה ממספר יתרונות על פני כל מי שאינו כזה.
ריכזנו עבורך את כל היתרונות של קבלן רשום:
- אמינות – הופעה באתר של רשם הקבלנים ואפשרות של כל לקוח פוטנציאלי לבדוק אם אכן רשומים שם, ממתי ובאיזה תחום מתמחים משדרת אמינות ללקוח שלא מדובר בקבלן "חאפר" אלא בכזה שעמד בדרישות הרישום של רשם הקבלנים בישראל.
- מכרזים – קבלן רשום יכול להשתתף במכרזים ומי שאיננו כזה לא יכול. זה פשוט מאוד. מכרזים עירוניים או ממשלתיים מחייבים את הקבלנים שעובדים בהם להיות קבלנים רשומים כחוק. בדרך כלל מכרזים אלו בהיקפים גדולים או עם אפשרות של ביצוע עבודות רבות עבור גופים שמצליחים להתחבר אליהם.
- רווח – רק קבלן רשום יכול לעבוד בהיקפי תשלום גבוהים מהמקסימום שהוגדר עבור כל מי שאינם קבלן רשום. קבלנים רשומים יכולים על בסיס הסיווג שלהם לבצע עבודות בסך כספי גבוהה שיכול להגיע לעשרות אלפי שח לעבודה אחת ועד אין סוף עבור מי שמדורגים בדרגת סיווג 5 בתחום שלהם. שיפוצניקים קטנים או קבלנים "חאפרים" נתקלים בתקרת סכומי עבודה נמוכה בהרבה ולכן הרווחיות קטנה יותר עבורם.
- היתרים – היתרי בניה מוענקים אך ורק לקבלנים רשומים ולכן אם אתם מעוניינים לבצע עבודות הדורשות היתרי בניה אתם תצטרכו להיות קבלן רשום או לוותר על העבודה כולה.
- עובדים – קבלן רשום יכול להגיש בקשה להעסקה של עובדים זרים או במקרה שלנו בישראל בדרך כלל מדובר על עובדים פלשתינאיים. מדובר על כוח עבודה מקצועי וזול ביחס לחלופות של עובדים מקומיים או קבלני משנה ישראלים. מדובר על אפשרות גדולה לרווחים נוספים.
כיצד תוכלו גם אתם להיות קבלן רשום בישראל?
במידה והבנתם שהיתרונות להיות קבלן רשום עולים עשרות מונים על עבודה ללא רישום כזה הרי שכל שנותר לכם לעשות הוא ליצור קשר עם חברת רישום קבלנים המתמחה בהגשת הטפסים כראוי אל רשם הקבלנים ולחכות 60-90 יום לקבלת תשובה אם עברתם את דרישות הסף והרישום התקבל או האם יש עליכם להגיש בקשה מתוקנת ולהמתין שוב.
עבודה מול חברה מקצועית בתחום זה המלווה אתכם כל הדרך עד לביצוע רישום קבלנים כראוי יכולה לחסוך זמן וכסף רב ולכן כדאי לחפש חברה מומלצת לרישום קבלנים ולא לנסות לגשת עצמאית לכל התהליך.