יש לכם מעט כסף בצד שחסכתם לאורך השנים או אולי קיבלתם ירושה ואתם מתלבטים היכן להשקיע את הכסף כדי לשאת תשואה טובה. אחת האופציות הנפוצות ביותר היא השקעה בנדל"ן כמובן. יש כמה אפשרויות השקעה מומלצות בכל רחבי הארץ כאשר לאחרונה היו עסקאות משתלמות בדירות להשקעה בקריות. על כך במאמר הבא.
במידה ואתם מחפשים ערוץ השקעה יציב שמוכיח את עצמו לאורך שנים רבות בישראל, אז כמובן שרכישת דירות להשקעה היא אחת האופציות היותר מומלצות עבורכם. קניית דירות להשקעה בסכום של כמה מאות אלפי שקלים ועם תשואה של לפחות 5% לשנה הוא מהלך שלא תצטערו עליו. על כך נוכל להוסיף כמה יתרונות נוספים של השקעה בנדל"ן, כאלו שרק משביחים את המהלך.
חלק מהיתרונות הללו עלו בשנים האחרונות בעיקר באזור הקריות בערים שונות ובשכונות ספציפיות בכל קריה. לשם כך פנינו אל אורן עקיבא, מתווך בקריות בעל ניסיון רב בדירות להשקעה. בעזרתו נקבל מידע נוסף על האפשרויות העומדות עבורכם בכל הקשור לאיתור דירות למכירה בקריות שטובות להשקעה.
מה היתרונות ברכישת דירות להשקעה?
על פי המתווך אורן עקיבא, כאשר אתם רוכשים דירה להשקעה אתם נהנים לא רק מהשקעה יציבה לאורך שנים ארוכות אלא גם במספר יתרונות פיננסיים נוספים. אלו הם 3 היתרונות הבולטים.
- תשואה – יש קשת רחבה של אפשרויות השקעה כיום. התשואה של כל אפשרות שכזאת שונה ויש מי שמעדיפים לבחור בערוצי השקעה יותר סולידיים לעומת אחרים שבוחרים אופציות יותר מסוכנות או תנודתיות. ענף הנדל"ן נחשב בצד הסולידי עם תשואה חד ספרתית של 5-7% ברוב המקרים של דירות להשקעה בישראל. מצד שני מדובר על השקעה כמעט בלי סיכון או תנודתיות חדה. מומלץ למשקיעים לטווח ארוך.
- ערך הכנס – מעבר לשכירות החודשית שהיא הבסיס למהלך שביצעתם, אתם יכולים ליהנות מעלייה עקבית במחירי הדיור בישראל. בעשור האחרון מדובר על עליות של 50-100% בערך של דירות להשקעה באזורים שונים בארץ כולל בקריות. יש לא מעט דירות ששרק לפני עשור או יותר עלו כ 300 אלף שח ואילו היום עולות חצי מיליון או יותר.
- פינוי בינוי – דירות להשקעה נמצאות במקרים רבים בשכונות ישנות יחסית, כאלו שהעירייה דוחפת בהן לפרויקטים של פינוי בינוי. במקרה שכזה הנכס שרכשתם יכול להפוך מכזה ששווה חצי מיליון שח לנכס ששווה לפחות כפול מכך מבלי שתשקיעו אגורה אחת מכיסכם. כמובן שגם סכום השכירות שתגבו בהמשך יעלה פלאים.
איך מאתרים דירות להשקעה בקריות?
על פי אורן עקיבא מנדל"ן ישיר, משרד תיווך נדל"ן בקריות, יש לדעת היכן לחפש דירות להשקעה שכאלו. חשוב למצוא דירות בשכונות הזולות יותר של העיר, כאלו שעברו לאחרונה בירושה או כאלו שזקוקות לשיפוץ וכדומה. על כן רצוי להיעזר בשירותי משרד תיווך שמכיר את התחום ומתמחה בסוג כזה של נכסים.
לאחרונה היו כמה עסקאות רווחיות ביותר בקריות בדירות כאלו כמו דירת 2 חדרים וחצי בקריית ביאליק (שכונת צור שלום) שנמכרה בסכום של 430,000 שח ומושכרת בסכום של 2300 שח לחודש אחרי שיפוץ קל. כמו כן דירה אחרת בקרית אתא ברחוב בן עמי שנמכרה בסך של 670,000 שח ומושכרת בסכום של 2900 שח. דירות להשכרה בקריות בסכומים הללו נחטפות די מהר ושתי הדירות נמצאות בכיוון עתידי של פינוי בינוי בשכונות הללו.