ארונות אמבטיה הם אחד האלמנטים החשובים ביותר בחדר הרחצה. הארונות משמשים אותנו לאחסון מגבות, מוצרי ניקיון, נייר טואלט ומוצרי טיפוח שונים. כתוצאה מכך, חשוב מאוד לבחור ארונות אמבטיה מעוצבים אך גם פרקטיים שמתאימים בדיוק לצרכים שלנו.
בחירת ארונות אמבטיה היא לכאורה משימה פשוטה, אך בפועל מדובר על אלמנט מרכזי בכל חדר אמבטיה, כזה שחייב לשלב בין פונקציונאליות לשימוש יומיומי ועיצוב שמתאים לשאר חדר הרחצה.
לפני בחירת ארונות אמבטיה מעוצבים לחדר הרחצה, יש לתת מענה לכמה שאלות כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר:
- עבור מי?– השאלה הזאת אולי מבלבלת אבל חשוב להבין למי מיועד ארון האמבטיה. האם מדובר על חדר רחצה יחיד של זוג צעיר או שמדובר על משפחה עם ילדים? ואולי יש בכלל הפרדה בין חדר רחצה של ההורים לזה של הילדים? חשוב להבין מי יעשו שימוש בחדר ועבור מי יאוחסנו מוצרים שונים בארון. מכאן אפשר להשליך על הגודל הרצוי של הארון ועל שטח האחסון שחייבים שיהיה לו.
- ארון עומד או תלוי? – יש שני סוגים של ארונות אמבטיה. יש ארונות אמבטיה עומדים שיש להם רגליים והם יותר ניתנים להזזה במידת הצורך ויש ארונות אמבטיה תלויים שמחוברים ישירות לקיר שמאחוריהם ומותירים שטח פנוי וקל לניקיון תחתם. בעשור האחרון יש טרנד לעבור יותר להזמנת ארונות אמבטיה תלויים על חשבון ארונות אמבטיה עומדים אך כל אחד וטעמו או הסגנון שמתאים עבורו.
- איזה כיור? – יש כמה סוגים של כיורים שניתן להתאים לכל ארון אמבטיה אך השניים היותר פופולאריים הם כיור אינטגרלי שמגיע כיחידה אחת עם משטח השיש (או העץ במקרים מסוימים) שמונח על ארון האמבטיה או כיור מונח שמולבש על פתח במשטח הזה. יש יתרונות לכאן ולכאן ויש אינסוף עיצובים ואפשרויות של צבעים, מידות וצורות לבחור מהן.
- מה סוג החומר? – ארון אמבטיה חייב לעמוד בתנאים פחות נוחים ממוצרים אחרים בבית. בחדר הרחצה יש חום, לחות ורטיבות והארון אמור להיות עשוי מחומר איכותי שעמיד בפני כל אלו. הבחירה הפופולארית בארץ היא ארון סנדוויץ' שמצופה בפורניר או פורמייקה. אפשרויות נוספות הן ארון אמבטיה מעץ מלא או ארון אמבטיה מ – MDF שעובר צביעה בתנור שמחזקת אותו והופכת אותו לעמיד יותר.
היכן רוכשים ארון אמבטיה?
ארונות אמבטיה ניתן לרכוש ברשתות עיצוב הבית השונות או להזמין ישירות מנגריה שמתמחה בתכנון ועיצוב של ארונות אמבטיה מעוצבים. באמצעות הזמנה אישית אצל נגר מקצועי, תקבלו מידות מדויקות והתאמה של שטח אחסון שמתאים עבורכם במיוחד. כמו כן סביר להניח שתהיה הקפדה יתרה על איכות החומרים והתוצאה הסופית.
המאמר נכתב בשיתוף עם נגריית Saroya אשר מבצעת מגוון רחב של עבודות נגרות בהתאמה אישית.