יש מבחר גדול של פרחים שניתן להביא כמתנה למי שאוהבים. לא כל הפרחים מתאימים לכך או בעלי משמעות שקשורה לאהבה וכמובן יש הבדל אם מדובר על פרח שמביאים לאמא, לאחות, לאישה או לחברה. הפרחים הם בעלי משמעויות שונות של אהבה וחשוב לדעת על ההבדלים הללו לפני בוחרים זר פרחים לא מתאים.
יש סיבות רבות להביא פרחים כסימן של אהבה. לעתים מדובר על יום האהבה ט"ו באב או ולנטיין דיי, ולעתים מדובר על יום נישואין, היום בו הכרתם או אפילו סתם יום שכזה, בו אתם מעוניינים להקרין את אהבתכם באמצעות זר פרחים יפה.
על פי רחלי, בעלת חנות פרחים בעפולה בשם פרחי עפולה, לא כל הפרחים מתאימים ויש כאלו שהם מרהיבים אך אינם בעלי משמעות של אהבה. לעומתם יש פרחים שמזוהים באופן מובהק עם אהבה ויש גם כאלו שפחות מוכרים לציבור הרחב כבעלי משמעות שכזאת והגיע הזמן להכיר אותם.
דבר אלי בפרחים: מהם הפרחים שמסמלים אהבה?
ורדים – מהפופולאריים ביותר שישנם ואולי הכי מזוהים עם אהבה.
- ורד אדום – אהבה, אני אוהב\ת
- ורד ורוד – אושר, שמחה, אהבה
- ורד לבן – טוהר ותמימות
- ורד כרוב – שגריר של אהבה
- ורד בודד – אני אוהב\ת, אינטימי
- זר ורדים – הכרת תודה
צבעוני – פרח פופולרי גם כן ממשפחת השושניים עם מגוון צבעים רחב לבחירה.
- צבעוני אדום – הצהרת אהבה, חיבור זוגי
- צבעוני (בצבעים שונים) – אהבה מושלמת
ציפורן – בעל מראה מרהיב וצבעים נפלאים. פופולארי מאוד.
- ציפורן אדום – הערצה, רגש עז
- ציפורן ורוד – תמיד בראשי
- ציפורן לבן – אהבה טהורה, מסירות וכבוד
- ציפורן סגול – גחמה
סוגים שונים של פרחים
- קיסוס – נאמנות, אהבת נישואין
- שיטה – אהבה סודית
- שרך שערות שולמית – ברית סודית של אהבה
- חיננית רב שנתית – נאמנות ומסירות
- חרצית אדומה – אני אוהב\ת
- לילי לבן – טוהר, בתוליות
- נרקיס המלך – אהבה ללא תמורה
- סחלב – טוהר, תמימות, אהבה ויופי
- סטפנוטיס – אושר בנישואין
- פריחת התפוז – נישואין, פריון ואהבה לנצח
- אדמונית – נישואים מאושרים
- אסתר השדה – אהבה עדינה
- בכור אביב – לא יכול\ה בלעדיך
- הדס – אהבה, סמל עברי לנישואין
- גרדיניה – אהבה סודית, ביישנות
רחלי מוסיפה שכדאי לבחור פרח שתאם חושבים שימצא חן בעיני המקבל\ת וגם יתאים כמובן למטרה לשמה אתם רוכשים ומעניקים אותו לבן או בת הזוג. כדאי להתייעץ לפני הרכישה עם מנהל חנות פרחים בה אתם רוכשים את הפרח. תוכלו לקבל עצה מה הפרח שמתאים עבורכם והאם כדאי ליצור זר פרחים שיתאים למטרה שלכם.
עניין נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא העלות של הפרחים. יש פרחים שניתן לתת כבודדים והעלות שלהם שקלים בודדים ואילו זר פרחים יכול להיות בקשת מחירים של 100-500 ₪ על פי גודל הזר וסוג הפרחים שבחרתם.
המאמר נכתב בשיתוף עם פרחי עפולה אשר מציעה אינספור סידורי פרחים בעפולה (זרי פרחים, זרים לראש או זרי כלה בעפולה), עציצים ומתנות בוטיק במחירים אטרקטיביים.