טיפולי אסתטיקה הפכו נפוצים מאוד בישראל במילניום הנוכחי והם זמינים היום לגברים ונשים כאחד. יש סוגים שונים של טיפולים אסתטיים שניתן לבחור כדי לשפר את המראה החיצוני וחלק מהם הפכו פופולאריים הרבה יותר מאחרים. רכזנו עבורך רשימה של כמה טיפולים אסתטיים נפוצים בישראל.
יותר ישראלים מאי פעם בעבר פונים לקליניקות רפואה אסתטית לקבלת טיפולים מסוגים שונים. קשת הטיפולים כוללת טיפולים ופרוצדורות נקודתיות ועד ניתוחים פלסטיים מקיפים יותר של המטופל.
איזה טיפולים אסתטיים הם הנפוצים בישראל?
הביקוש העיקרי הוא של טיפולי אסתטיקה של הפנים או הצוואר בפרוצדורות שונות שנועדו להעניק למטופל מראה צעיר ורענן יותר. בד"כ אלו טיפולים של הזרקת חומצה היאלורונית, בוטוקס או שומן למילוי קמטים או עיבוי שפתיים. אחריהם ברשימה נמצא טיפולים של ניתוחי חזה, ישבן ואף.
אלו הטיפולים הנפוצים ביותר:
פיסול פנים
המטרה בטיפולים של מיצוק והצערת עור הפנים היא להעניק למטופל מראה צעיר יותר עם עור פנים חלק ומתוח גם בגיל מבוגר. יש כמה פרוצדורות שונות שמאפשרות זאת.
- פילינג להחלקת עור הפנים – מריחה של תכשיר כימי מיוחד שמחליף שכבת עור ישנה בחדשה.
- טיפול רדיאס (Radiesse) למילוי קמטים – הזרקה של חומר טבעי לחלוטין הדומה לחומצה היאלורונית למילוי קמטים והוספת נפח לקו הלסת ועצמות הלחיים (לא מתאים לשפתיים).
- טיפול סקולפטרה (Sculptra) למיצוק העור – הזרקה מתחת לעור של חומר פולי לקטי שמניע פעולה ביולוגית של הצערת העור ע"י הגברת הייצור של סיבי קולגן. הסיבים הללו אחראים על האלסטיות והברק של העור. (איננו קשור לחומצה היאלורונית).
- טיפול הרמת פנים באמצעות חוטים – טיפול בהרדמה מקומית ומתיחה של העור בכיוון הנדרש באמצעות חוטים מיוחדים עם זיזים שמותחים את רקמת העור של המטופל ומעניקים מראה של עור יותר מתוח וחלק.
הסרת שיער בלייזר
טיפולים אלו נועדו כדי להסיר שיער מהגוף ויש היום מכשירים מתקדמים מאוד שמשיגים תוצאות אפקטיביות לטווח ארוך במספר קטן של טיפולים ועם התאמה לרוב סוגי העור והשיער. הטיפולים הם לגברים ונשים והטיפולים כבר אינם כואבים כפי שהיה בעבר הרחוק יותר.
ניתוחים פלסטיים
הסוג הזה של טיפולים הוא הכי מזוהה עם התחום אף כי הטיפולים הקודמים נפוצים יותר. ניתוחי אף, ניתוחי הקטנת או הגדלת חזה, ניתוחי הרמת ישבן או עיצוב שלו מחדש הם כולם ניתוחים קוסמטיים. הטיפולים הללו דורשים טיפול כירורגי שיכול לעשות רק רופא אסתטיקה עם התמחות וניסיון בתחום זה.
לסיכום, חשוב לציין שלכל מטופל יש שיטה אחרת שיכולה להתאים עבורו ומנגד יש רופאים שמתמחים בסוגים ספציפיים של טיפולים. לכן, חשוב למצוא את הטיפול הנכון עבורכם ולא להתפשר על טיפול שספק אם מתאים לצרכים או לרצונות שלכם. כמו כן, יש לברר היטב על תהליך הטיפול, ההחלמה והסיכונים שיש בטיפול שאתם אמורים לעבור ולקבל החלטה מושכלת לגביו.
המאמר נכתב בשיתוף עם הקליניקה של D-SHINY אשר מציעה טיפולים אסתטיים בעכו אשר נועדו למיצוק, חידוש וריענון עור הפנים והגוף. אם את מחפשת טיפול אסתטי בקריות, טיפול אסתטי בחיפה או טיפול אסתטי בנהריה – הקליניקה של D-SHINY היא הכתובת!